Sociální sítě

Motorismus

Nad brněnskou Grand Prix se smráká. Závod chybí v kalendáři na příští rok


Velká cena České republiky silničních motocyklů chybí v předběžném kalendáři mistrovství světa na příští rok. V obvyklém termínu závodu na brněnském Masarykově okruhu na začátku srpna je v kalendáři volné místo na doplnění.

Šéf promotérské organizace Dorna Carmelo Ezpeleta vysvětlil absenci Brna ve 20dílném programu nutností obnovit povrch dráhy, na jehož kvalitu si letos řada jezdců  stěžovala.

S Dornou za českou stranu aktuálně vyjednává spolek města a kraje, který letos závod již počtvrté pořádal. Stejně jako dříve představitelé z Automotodromu Brno však má často problémy s platbou takzvaného zalistovacího poplatku.

Jihomoravský hejtman Bohumil Šimek (za ANO) ČTK napsal, že by vyjádření ponechal na primátorce Brna Markétě Vaňkové (ODS). Šimek ve funkci po říjnových volbách končí a ve středu ho vystřídá nový hejtman. Vaňkovou zatím ČTK nezastihla.

První závod v rámci světového šampionátu se jel na původní přírodní trati v roce 1965, boje o světové body na ní vydržely dalších sedmnáct let. Od sezony 1987 se MS vrátilo na současný Masarykův okruh. Velká cena na něm chyběla pouze jednou, roku 1992.

V domácí Grand Prix československý ani český jezdec na vítězství nikdy nedosáhl, nejlépe byl druhý Bohumil Staša v roce 1971 ve třídě do 350 ccm. Na třetí ze stupňů vítězů dosáhli vedle Staši (1969). také František Šťastný  o rok dříve), Lukáš Pešek (2007) a naposledy předloni Jakub Kornfeil.

Aktualizujeme…Zdroj příspěvku

Další příspěvky z rubriky Motorismus