Sociální sítě

Hokej

Na střídačku Komety se vrací majitel. Kalousovi bude pomáhat Zábranský


Na střídačku hokejistů extraligového Brna se opět vrací šéf klubu Libor Zábranský. Na žádost hlavního trenéra Jiřího Kalouse rozšíří realizační tým Komety. Aktuálně jedenáctý klub tabulky o tom dnes informoval na svém webu.

Brzy osmačtyřicetiletý Zábranský dovedl Kometu v letech 2017 a 2018 k extraligovému titulu. V další sezoně prošli Jihomoravané s bývalým reprezentačním obráncem na pozici kouče ještě do semifinále, ale od té doby už se jim tolik nedařilo.

Koncem dubna 2019 převzal tým Petr Fiala, už v polovině listopadu se však Zábranský po odvolání kouče na střídačku vrátil. Letos koncem března avizoval svůj úmysl nepokračovat v roli trenér a pár dnů nato jmenoval svého nástupce Kalouse.

Ani pod zkušeným trenérem se však týmu příliš dobře nevede. Za 21 odehraných utkání nastřádala Kometa 27 bodů a zvítězila maximálně třikrát po sobě. „Požádal jsem Libora Zábranského, jestli by nerozšířil realizační tým a nepřidal se k nám na střídačku. Libor na to přistoupil, půjde nám pomoct,“ řekl Kalous.

„Já jsem s návratem na střídačku tuto sezonu vůbec nepočítal. Po dnešní dlouhé poradě a názoru Jirky Kalouse jsem to ale přehodnotil,“ uvedl Zábranský.

„Pořád přemýšlíme nad tím, jak dodat týmu impulz a nakopnout jej ke stabilním výkonům. Sráží nás individuální chyby a výkony nahoru dolů, kvůli kterým jsme ztratili spoustu bodů. Uvědomujeme si vážnost situace a nechceme nic podcenit,“ komentoval Kalous svou žádost k majiteli klubu, jenž je i generálním manažerem.

„Libor má nepřeberné množství zkušeností. Vážím si toho, že nám pomůže,“ dodal Kalous. Oba dnes měli i pohovory s hráči. „Seděli jsme společně s Liborem a volali si k sobě jednotlivé hráče. Jednak jsme jim oznámili, k jaké změně dochází a zadruhé jsme jim sdělili, co od nich očekáváme. Kometa by se měla nacházet na jiných pozicích,“ řekl Kalous.

Se Zábranským na střídačce půjde Kometa poprvé do akce po reprezentační pauze ve čtvrtek 18. listopadu, kdy ji čeká duel v Českých Budějovicích.Zdroj příspěvku

Další příspěvky z rubriky Hokej