Sociální sítě

Hokej

MS juniorů v hokeji živě: ČR – USA


MS juniorů •

Skupina B •

20:00

USA


Aktualizovat reportáž

Úvodní vhazování bylo hozeno. 

Oba týmy už jsou na ledě a utkání brzy začne. 

Jak už je v zámoří zvykem, utkání začne s menším zpožděním, zhruba 10 minut. Ani jeden celek ještě není na ledové ploše Rogers Place v Edmontonu. 

Český tým dnes poprvé na turnaji nastoupí v bílých dresech. Volbu dresů totiž měli Američané, kteří zvolili svou tmavou kombinace, ve které uspěli proti Rakousku. 

Američané nastupují v této sestavě. V ofenzívě nejsou žádné změny, do obrany se jako 7. bek vrací Jakcson LaCombe. Mírné překvapení je však v bráně, tam dostává po nepřesvědčivém startu s Ruskem šanci na nápravu plánovaná jednička Spencer Knight. Dustin Wolf, který vychytal čisté konto proti Rakousku, bude sledovat utkání z lavičky náhradníků. 

V něm na USA čekal výběr Rakouska. V bráně se objevil Dustin Wolf, jenže moc práce neměl, celkem čelil jen desíti střelám. To zámořský celek vypálil na bránu neskutečných 73 pokusů. Výhru 11:0 řídil především Trevor Zegras, jehož dnes už ikonickou asistencí naslepo po otočce si určitě pamatují i čeští hráči z loňského týmu. Devítka draftu 2019 a naděje Anaheimu zářila už minulé mistrovství. To v omezeném hracím čase nasbíral Zegras devět asistencí v pěti utkáních. Letos už je hlavním motorem ofenzivy a jindy především skvělý playmayker začíná i střílet. Proti Rakousku si připsal dvě branky a dvě asistence, jeden gól vstřelil i Rusům. Jeho, místy až absurdní, kreativita bude velkým testem pro českou defenzivu.

Trevor Zegras a  Radek Kučeřík v zápase MS 20 Česko - USA

Trevor Zegras a Radek Kučeřík v zápase MS 20 Česko – USA | Foto: Dalibor Sosna

Dnes čeká na český tým výběr USA. S ním sice loni prohráli až v prodloužení, ale jinak je vzájemná bilance posledních let neúprosná. Jedna výhra a devět porážek z posledních desíti duelů. Američané spoléhají na ofenzivní talent a hráče, kteří zářili už minulý šampionát nebo na mistrovství do 18 let. V bráně měl být jedničkou Spencer Knight, jenže tomu se stejně jako celému týmu nevyvedl úvodní duel. V něm chyboval on i jeho spoluhráči a Rusové trestali. Američané vstoupili do turnaje porážkou 3:5, s čímž rozhodně nepočítali. Jen je to však vybudilo k lepšímu výkonu v dalším zápase.

Kouč Karel Mlejnek vsadil na stejnou sestavu jako v utkání s Ruskem. Drží se tak hesla, že „vítězná sestava se nemění“. V bráně tak po čistém kontě pokračuje Lukáš Pařík. A i nadále chybí zraněný Jaromír Pytlík. 

Pryč byla nejistota z úvodního utkání. Na ruský tým si čeští hokejisté vždy obvykle více věří a dokáží jim znepříjemnit jejich hokej. Čeští junioři skvěle bránili střední pásmo, navíc si velmi dobře vedli i v tom obranném. Když už něco prošlo na bránu, byl připraven skvělý Lukáš Pařík. Bojovnost, nasazení, oddanost taktice, tato kombinace slavila úspěch. Češi porazili nabitý ruský výběr 2:0 a kromě nečekaných bodů získali i větší dávku sebedůvěry do dalších utkání. Výhru nad odvěkým rivalem mladíci náležitě oslavili.

Před turnajem se očekávalo, že pro český výběr bude klíčový až poslední duel s Rakouskem, kde se mělo rozhodnout o postupujícím ze čtvrtého místa. Napovídal tomu i první duel, který český tým nezvládl a podlehl vysoko 1:7 Švédům. Přitom skoro půl zápasu dokázali mladí hokejisté favoritovi konkurovat, poté ale odešli psychicky i herně. Proto se nic neočekávalo od Čechů ani před duelem s Ruskem. Změna v bráně, kdy Pařík nahradil Malíka, a zjevně i v hlavě ale udělaly zázraky. Český tým totiž porazil favorizovanou sbornou 2:0.

Hokejové mistrovství světa do dvaceti let pokračuje. Většina týmů má odehrané dvě utkání, jsou tedy v polovině základní skupiny. Nejinak je na tom i český tým pod vedením kouče Mlejnka. Ten čeká hned třetí z favoritů v řadě. Po utkáních se Švédskem a Ruskem nastoupí čeští junioři proti zámořským esům z USA. A i když jsou stále velkými outsidery, šance se jim nyní dávají o něco větší než před turnajem. Oba celky totiž mají na kontě jednu výhru a jednu porážku. Češi jsou navíc povzbuzeni velkou výhrou s Ruskem. Američané budou spoléhat na svou individuální kvalitu a sehranost opor. Čeká nás určitě velká bitva.

Dobrý večer, vítejte u online přenosu z utkání hokejového mistrovství světa hráčů do 20 let mezi Českem a USA. Zápas začíná ve 20:00. Zdroj příspěvku

Další příspěvky z rubriky Hokej