Sociální sítě

Hokej

Mrázek hvězdou večera. Do NHL se vrátil do NHL vychytanou nulou

Petr Mrázek si zachytal v NHL po více než dvou měsících, kryl všech 28 střel a dovedl Carolinu k výhře 1:0 nad Dallasem. Český gólman, který podstoupil začátkem února operaci palce na pravé ruce, si připsal třetí nulu ve svém pátém startu sezony a byl vyhlášen největší hvězdou zápasu.

Mrázek se před třemi dny rozchytal v AHL, kde přispěl Chicagu 43 zákroky k výhře 5:2 nad Grand Rapids. Český gólman se poté připojil ke Carolině a první start na sebe dlouho nenechal čekat.

V úvodních dvou třetinách sice neměl moc práce, ale ve třetí kryl šestnáct střel včetně několika závarů a pomohl týmu udržet těsné vedení. Jediný gól utkání vstřel ve 21. minutě z úniku Jordan Martinook. Na straně poražených chyběl v sestavě Radek Faksa.

Rittich inkasoval už po 58 sekundách hry, ale Calgary ještě v úvodní třetině otočilo na 2:1. Rozhodující pasáž se odehrála v rozmezí 38. až 50. minuty, v němž Toronto třemi trefami překlopilo zápas na svou stranu.

Český gólman za inkasované branky nemohl a měl i smůlu. Před vítězným gólem chytil šanci Williamu Nylanderovi a zlikvidoval i následnou dorážku Johna Tavarese, ale puk od brusle jeho spoluhráče Noaha Hanifina odrazil do branky.

Další český gólman Vítek Vaněček zůstal na střídačce Washingtonu, který zvítězil v New Jersey 5:4. Capitals i díky gólu a dvěma přihrávkam Alexandra Ovečkina vedli 5:2, ale domácí v závěrečných deseti minutách zdramatizovali koncovku zápasu.

Třetí gól Devils připravil Zacha, který u zadního mantinelu vybojoval puk a přihrál ho před branku Jesperu Brattovi. Do sestavy vítězů se podruhé za sebou nevešel Jakub Vrána.

Hronek pomohl Detroitu svou dvacátou přihrávkou v sezoně k vítězství 5:1 na ledě Tampy Bay. Český bek v závěru první třetiny asistoval u úvodní branky zápasu, o kterou se postaral Dylan Larkin.

Red Wings rozhodli ve druhé třetině, ve které se prosadili Valtteri Filppula, Michael Rasmussen a Marc Staal. Poté sice snížil domácí Victor Hedman, ale gólem do prázdné branky zpečetil výhru Detroitu Darren Helm.

Výsledky NHL:

Tampa Bay – Detroit 1:5, New Jersey – Washington 4:5, Calgary – Toronto 2:4, Carolina – Dallas 1:0, Anaheim – Arizona 2:3 v prodl., Florida – Columbus 3:0.