Sociální sítě

Ostatní sporty

Mistrovství Evropy judistů v Praze


Domácí favorit Lukáš Krpálek zvládl vstup do judistického mistrovství Evropy v Praze. Olympijský šampion a mistr světa měl jako nasazená jednička nejtěžší hmotnostní kategorie v prvním kole volný los, ve druhém porazil na ipon Němce Johannese Freye a postoupil do čtvrtfinále.

Krpálek v sobotu absolvoval první soutěžní zápas po jedenácti měsících. Proti německému soupeři si zpočátku počínal opatrněji, ale pak se dostal k oblíbenému boji na zemi. Když dostal Freye na tatami podruhé, podařilo se mu páčení a soupeř minutu před koncem zápas vzdal.

Ve čtvrtfinále kategorie nad 100 kilogramů se Krpálek utká s Rusem Tamerlanem Bašajevem, který je předloňským vicemistrem Evropy a nedávno byl druhý na Grand Slamu v Budapešti.

Ve váze do 90 kg postoupil Jiří Petr. V zápase prvního kola s ukrajinským reprezentantem Quedjauem Nhabalim prohrával, ale duel otočil 59 sekund před koncem, kdy se mu povedl chvat na ipon.

Snaha o výrazný bodový zisk do olympijského žebříčku nevyšla ve stejné kategorii Davidu Klammertovi. V prvním kole vzdoroval bronzovému medailistovi z posledních dvou MS Axelu Clergetovi, ale po minutě a půl „zlatého skóre“ nezvládl boj na zemi a po Francouzově škrcení duel skončil.

Alice Matějčková při debutu na ME v poslední sekundě neustála útok favorizované Rusky Antoniny Šmelevové. Její účinkování v kategorii do 78 kg skončilo rovněž hned po prvním zápase.Zdroj příspěvku

Další příspěvky z rubriky Ostatní sporty