Sociální sítě

Motorismus

Michek zajel ve druhé etapě Rallye Dakar jedenáctý čas a poskočil pořadím


Motocyklový jezdec Martin Michek zajel ve druhé etapě Rallye Dakar jedenáctý čas a v průběžném pořadí se posunul na 23. místo. V čele je nově Brit Sam Sunderland, který byl dnes druhý. Nejrychlejšího času na 338 km dlouhém měřeném úseku mezi Háilem a Artavíjí dosáhl Joan Barreda ze Španělska. Dosavadní lídr Daniel Sanders z Austrálie ztratil téměř 25 minut.

Michek v neděli ztratil po problémech s navigací více než hodinu a po vydařeném prologu klesl až do páté desítky průběžného pořadí. Dnes se ale jezdci týmu Orion Moto Racing Group dařilo mnohem více, za Barredou zaostal o 13:18 minuty a výrazně si polepšil.

Nejlepším Čechem v kategorii je i nadále Jan Brabec, který byl dnes 24. a průběžně je o čtyři příčky výše. Milan Engel je zatím 31. a druhý v kategorii Original by Motul vypsané pro jezdce bez asistence.

Podle původních plánů měla být druhá etapa na Dakaru maratonská a posádky neměly v bivaku využívat pomoc mechaniků a dalších členů týmů. Kvůli dešti a zaplavenému bivaku ale organizátoři cíl změnili a povolili týmovou pomoc. Kvůli podmínkám na trati etapu zrušili pro kategorii Klasik, jejíž nedělní výsledky zatím oficiálně nezveřejnili.

Aktualizujeme..Zdroj příspěvku

Další příspěvky z rubriky Motorismus