Motorismus

Michek i Prokop zajeli v sedmé etapě Rallye Dakar dvanáctý čas

ČTK

Aktualizováno před 4 minutami

Automobilový jezdec Martin Prokop se po dnešní 7. etapě Rallye Dakar posunul na deváté místo průběžného pořadí. Pilot vozu Ford Raptor zajel dvanáctý čas. Vedení si upevnil třináctinásobný dakarský vítěz Stéphane Peterhansel z Francie. Mezi motocyklisty byl dvanáctý Martin Michek a celkově je dál osmnáctý. Novým lídrem kategorie je Chilan José Cornejo.

Organizátoři 43. ročníku slavné soutěže připravili pro závodníky po dni volna v maratonské etapě 737 km dlouhou trať, jejíž součástí bylo 471 km rychlostní zkoušky.

Prokop zaostal za nejrychlejším Jazídem Radžhím ze Saúdské Arábie o 31:31 minuty, přesto si v celkovém pořadí o místo polepšil. Vedoucí Peterhansel byl druhý a zvýšil náskok na svého nejbližšího pronásledovatele Násira Al Attíju z Kataru na téměř osm minut.

Devátého Prokopa dělí od prvního místa tři hodiny. Na osmého Giniela de Villierse z JAR ale ztrácí jen 14 sekund.

Mezi motocyklisty byl nejrychlejší obhájce prvenství Ricky Brabec z USA. Michek za ním zaostal o 8:35 minuty a stejně jako v pátek se dostal pod desetiminutovou ztrátu. V předešlé etapě ale následně dostal minutovou penalizaci za překročení stanovené rychlosti.

Do čela se posunul Cornejo, na druhého Tobyho Price z Austrálie má ale náskok jediné vteřiny.