Sociální sítě

Motorismus

Mexiko sombrero grande tequila. Fanoušci udělali z Pérezova úspěchu velký mejdan


Ceny bytů v Olomouci byly v letech 2017 až 2019 čtvrté nejvyšší v Česku, jeden metr čtvereční stál v průměru 33 893 korun. Nejdražší byty jsou v Praze, kde jeden metr čtvereční přišel zájemce na průměrných 62 459 korun. Za Prahou následuje Brno s průměrnou cenou za metr čtvereční 44 803 korun a poté Hradec Králové s cenou 35 638 korun. Naopak nejlevnější byty jsou v Chomutově. Metr čtvereční tam v letech 2017 až 2019 stál průměrně 7843 korun, vyplývá z údajů Českého statistického úřadu.

Růst cen bytů pokračuje v Olomouci i v době pandemie koronaviru. Například Hanácké realitní kanceláři se loni poprvé za 28 let její existence podařilo při prodeji panelového bytu v Olomouci pokořit hranici čtyř milionů korun. „Kdo čekal spolu s korona-krizí na oslabení trhu, musí si ještě počkat. Zájem o rezidenční nemovitosti je stále velký. Jen pro srovnání – ten stejný byt bych v roce 2012 prodával tak za 1,5 milionu korun,“ komentoval na svém blogu růst cen bytů ředitel Hanácké realitní kanceláře Petr Korytar. 

Podle něj posledních šest let poptávka po bydlení výrazně převyšuje nabídku, což má za následek strmý růst cen bytů.Zdroj příspěvku

Další příspěvky z rubriky Motorismus