Sociální sítě

Motorismus

Lacko se chce v Jaramě vrátit na druhé místo


Automobilový jezdec Adam Lacko se o víkendu pokusí vrátit na druhé místo v mistrovství Evropy tahačů.

Minulý týden v Le Mans jej v průběžném pořadí přeskočil Sascha Lenz z Německa, závodník Buggyry ale věří, že jej v Jaramě opět předstihne. Aktuálně za Lenzem zaostává o tři body. V čele je letos suverénní Maďar Norbert Kiss, na kterého Lacko ztrácí 29 bodů.

„Realita je taková, že Norbert je letos někde jinde, v Zolderu se ale ukázalo, že není neporazitelný. Sascha je přede mnou o tři body, takže uvidíme,“ uvedl Lacko, který měl o minulém víkendu ve Francii problémy s nastavením tahače.

„Mám Jaramu rád, je hodně o adrenalinu, pasáž, kdy se člověk řítí proti betonové zdi, je dokonalá a pořád mě baví. Přes týden jsme s Davidem (Vršeckým – hlavním konstruktérem týmu) debatovali ohledně nastavení, snad to vyjde. Na druhou stranu, každý bod se počítá, takže se zatím nehodláme pouštět do žádných revolučních řešení,“ podotkl sedmatřicetiletý jezdec.

Zatímco v Le Mans hájil Lacko barvy českého týmu sám, protože Francouz Téo Calvet i Aliyyah Kolocová dali přednost startu ve francouzském šampionátu (který mladý Calvet vyhrál), tentokrát Buggyra nasadí do ME tři tahače.Zdroj příspěvku

Další příspěvky z rubriky Motorismus