Sociální sítě

Motorismus

Kvalifikace na Velkou cenu Valencie 2020


Lídr světového šampionátu silničních motocyklů třídy MotoGP Joan Mir obsadil v sobotní kvalifikaci na Velkou cenu Valencie až dvanácté místo. Přesto má suverénní lídr stále dobré vyhlídky na titul, protože jeho nejbližší rivalové nedopadli o moc lépe.

Mirovi kvalifikace vůbec nesedla a v druhé části obsadil poslední místo. Jeho týmový kolega od Suzuki Alex Rins ale vypadl už v té první a na startu tak bude na pozici číslo 14.

Francouz Fabio Quartararo (Yamaha), který podobně jako Rins ztrácí na Mira 37 bodů, byl jedenáctý. Z jezdců s matematickou nadějí na titul vyšla sobota nejlépe italskému závodníkovi Francovi Morbidellimu, jenž získal pole position,  Mavericku Viňales na další Yamaze byl šestý. Naopak Andrea Dovizioso s Ducati, jenž příští sezonu elitní třídy vynechá, byl až sedmnáctý.

Aktuální pořadí MotoGP

P. jezdec stroj body ztráta na lídra
1. Joan Mir  Suzuki  162
2. Fabio Quartararo  Yamaha  125 37
3. Alex Rins  Suzuki  125 37
4. Maverick Viñales  Yamaha  121 41
5. Franco Morbidelli  Yamaha  117 45
6. Andrea Dovizioso  Ducati  117 45

Pozn.: K mání je posledních 50 bodů.

23letému Mirovi k premiérovému zisku světového šampiona MotoGP stačí  dojet v neděli třetí a nebude se pak muset ohlížet na výsledky soupeřů..

V kategorii Moto3 získal pole position jihoafrický jezdec Darryn Binder. Oba uchazeči o titul šampiona, Španěl Albert Arenas a Ai Ogura, se seřadili na šestém a sedmém místě. Na startovním roštu to ovšem bude znamenat, že Arenas bude ještě ve třetí řadě a jeho rival už v řadě čtvrté,

V závodním víkendu už nepokračuje jediný český jezdec Filip Salač. Ten po pádu v pátečním tréninku skončil v péči lékařů a není jisté, zda stihne poslední podnik sezony, který se pojede příští neděli v portugalském Portimau.

Aktualizujeme…

Kvalifikace na Velkou cenu Valencie, závod mistrovství světa silničních motocyklů:

Moto3: 1. D. Binder (JAR/KTM) 1:38,286, 2. Toba (Jap./KTM) -0,043, 3. Fernández (Šp./KTM) -0,161.Zdroj příspěvku

Další příspěvky z rubriky Motorismus