Sociální sítě

Fotbal

Krmenčík a Schick na reprezentační sraz nedorazí


ČTK

Aktualizováno před 2 minutami

Česká fotbalová reprezentace přišla těsně před dnešním srazem v Praze před zápasy na Kypru, v Izraeli a ve Skotsku o dva nejlepší útočníky. Kvůli zranění vypadli z nominace Patrik Schick a Michael Krmenčík a kvůli hrozbě karantény po návratu do Brém bude chybět i brankář Jiří Pavlenka. Trenér národního celku Jaroslav Šilhavý dodatečně povolal útočníka Zdeňka Ondráška a gólmana Tomáše Koubka.

Schick dal v sobotu první bundesligový gól v dresu Leverkusenu, krátce nato ale musel střídat a s lehce natrženým zadním stehenním svalem ho během reprezentační přestávky čeká rehabilitace. Šilhavému vypadl také Krmenčík, který se v posledních zápasech dostal do střelecké formy. V dresu Brugg už chyběl v nedělním utkání proti Anderlechtu Brusel.

Uvolněné místo v útoku zaujal Ondrášek, který chyběl při zářijovém srazu po dlouhé koronavirové pauze. Jednatřicetiletý hráč má dosud v reprezentaci na kontě čtyři loňské starty a hned při svém debutu před rokem v říjnu coby střídající zajistil nečekanou domácí výhru 2:1 nad Anglií v evropské kvalifikaci. Šilhavý původně plánoval, že nechá Ondráškovi po jeho nedávném příchodu do Plzně z Dallasu čas na aklimatizaci, nakonec ho ale už nyní využil.

Ke změně došlo i na brankářském postu, a to kvůli koronavirovým opatřením. Pavlenka by totiž po návratu z Izraele, kde je nepříznivá epidemiologická situace, musel do karantény.

„Každý region v Německu má trochu jiná pravidla a u ostatních hráčů z Německa bude stačit negativní výsledek testu. Čekali jsme do poslední chvíle, jestli se situace nezmění, ale za tohoto stavu jsme Jirkovi nechtěli dělat v klubu žádné komplikace,“ uvedl na webu FAČR manažer reprezentace Libor Sionko. „Každopádně zůstává ve hře jeho připojení k týmu ve Skotsku, pokud by to situace kolem brankářů z jakéhokoliv důvodu vyžadovala,“ dodal.

Pavlenku nahradil Koubek, který nebyl v reprezentaci přes rok. Gólman německého Augsburgu má v národním celku na kontě devět startů, za Šilhavého ale ještě nechytal. Naposledy nastoupil před dvěma lety při debaklu 1:5 v přípravě v Rusku, po kterém skončil předchozí kouč Karel Jarolím.

Reprezentace se dnes schází v Praze a v úterý odletí na Kypr, kde ji ve středu čeká přípravný zápas. V neděli národní celek nastoupí v Lize národů v Izraeli a o tři dny později ve Skotsku. V aktuálním výběru je 25 hráčů.

Sraz nezačal v poledne, jak bývá zvykem, ale už dopoledne. Celý tým se totiž musí podrobit první vlně testů na koronavirus. Až do výsledků odběrů budou všichni hráči i další členové reprezentace jednotlivě izolovaní na hotelových pokojích, vpodvečer bude mužstvo poprvé trénovat.

„Probíhají testy první části hráčů. Druhá skupina bude otestovaná až později odpoledne, takže výsledky budou až večer,“ uvedl tiskový mluvčí reprezentace Petr Šedivý.

Vedení FAČR ještě zpřísnilo režim a hygienická opatření poté, co v září kvůli dvěma pozitivním testům na koronavirus u členů realizačního týmu muselo mužstvo po výhře 3:1 na Slovensku do izolace. Následný zápas se Skotskem (1:2) odehrál narychlo složený nový výběr.

Fotbalová republika, díl čtvrtý: Tak bojovali s covidem i Prasekem ve Stěžerech | Video: Sport

Zdroj příspěvku

Další příspěvky z rubriky Fotbal