Sociální sítě

Motorismus

Kopecký vyhrál Rallye Pačejov a zdramatizoval domácí šampionát


Tovární jezdec Škody Jan Kopecký vyhrál deštivou Rallye Pačejov a poprvé v sezoně dokázal porazit v neděli druhého Václava Pecha.

Úřadující český šampion porazil lídra průběžného pořadí o více než minutu a snížil Pechův náskok v čele na sedm bodů. O držiteli titulu se rozhodne na listopadové Rallye Šumava Klatovy.

Na předešlých dvou soutěžích seriálu zajížděli Pech a Kopecký téměř shodné časy a rozdíly mezi nimi byly často jen v desetinách sekundy. Na Rallye Pačejov však Kopecký získal náskok hned v nedělních úvodních rychlostních zkouškách a měl navrch po celé dva dny. Nakonec porazil dlouholetého soka o minutu a sedm sekund.

„Myslím si, že dnes jsme v některých momentech mohli být ještě rychlejší, ale nemělo cenu riskovat, protože se mi zdálo, že s námi Venca jel vyrovnaně na erzetách, kde to zná, a na dalších na nás hodně ztratil. Pokud tedy neměl technické nebo nějaké jiné problémy,“ uvedl Kopecký pro Videonovinky.

Pech přiznal, že v neděli začal příliš opatrně a výkon Kopeckého jej překvapil. V neděli zápolil s technikou. „Podmínky jsou opravdu těžké, ale když jsme se těšili, že pojedeme rychleji, tak nemáme tlak turba. Není to úplně stoprocentní, a když to není na sto procent, tak na Honzu nestačíme,“ řekl Pech, jemuž mokrá trať a déšť nevadily. „Jestli bychom Honzovi stačili, kdyby vše fungovalo, nemůžu říct,“ pokrčil rameny.

Třetí skončil Jan Černý, jenž bojoval o pomyslnou bronzovou pozici s Filipem Marešem. Jejich souboj rozhodla Marešova nezvyklá chyba, po jedenácté rychlostní zkoušce mu došel benzín.

„Příčinu zatím nevíme. Přejezd byl proti původnímu itineráři delší, ale samozřejmě vždy jezdíme s dostatečnou rezervou paliva, takže to samo o sobě problém nezpůsobilo. Sešlo se více faktorů, data ukazují na chybu, ze které zatím nejsme moudří… Jsme smutní,“ uvedl Mareš na facebooku.

Invelt Rallye Pačejov, třetí závod seriálu mistrovství České republiky v automobilových soutěžích:

1. Kopecký, Hloušek (Škoda Fabia Rally2 Evo) 1:17:59,1, 2. Pech, Uhel (Ford Focus WRC) -1:07,7, 3. Černý, Černohorský (Volkswagen Polo Gti R5) -1:49,1, 4. Odložilík, Tureček (Škoda Fabia Rally2 Evo) -2:22,6, 5. Jakeš, Machů (Škoda Fabia R5) -2:30,7, 6. M. Vlček, Omelka (Hyundai i20 R5) -4:12,6, 7. Štajf, Rajnoha (Volkswagen Polo Gti R5) -4:56,7, 8. Von Thurn und Taxis, Ettel (Něm./Škoda Fabia Rally2 Evo) -4:57,6.Zdroj příspěvku

Další příspěvky z rubriky Motorismus