Sociální sítě

Fotbal

Kopačky na míru? Leda v Realu Madrid, obouvají se do Haška známá jména ze Sparty


Dlouho mlčel a teď jedním rozhovorem vzbudil pořádný rozruch. Fotbalista Martin Hašek popsal, co stálo za jeho problémy ve Spartě a proč nakonec podal v klubu výpověď. Jeho trable s kopačkami na míru teď okomentovaly někdejší i současné hvězdy Sparty.

Loni na jaře dostal Martin Hašek mladší vysokou pokutu a začaly se tak stupňovat spory, které nakonec vyústily v pořádnou kauzu.

„Šlo o kopačky. Hrával jsem v pumách, Sparta ale měla smlouvu s firmou Nike, což jsem samozřejmě respektoval. Nabízené kopačky Nike mi nevyhovovaly, protože mají širokou patu, nemohl jsem v nich hrát. Pan Adam Kotalík (bývalý generální ředitel Sparty – pozn aut.) mi tehdy řekl, že mi je firma Nike ušije na míru, že to vyjednal, že to není problém,“ popsal Hašek v úterním rozhovoru pro Aktuálně.cz, Sport.cz a eFotbal.cz.

Jenže syn někdejšího trenéra Letenských nakonec žádné fotbalové obutí na míru nedostal a do zápasu proti Mladé Boleslavi naskočil v „pumách“, čímž porušil smluvní vztah se sponzorem a dostal tak trest.

„Když jsem se ale později ptal klubového vedoucího, kdy ty nové kopačky dostanu, zjistil jsem, že pan Kotalík s dodavatelem výstroje ani nemluvil, natož aby něco zařídil,“ dodal Hašek.

To vyprovokovalo k reakci i některé bývalé či současné hráče Sparty. „Nevím o nikom v České republice, kdo by měl kopačky na míru. Nike dělá x modelů, že by si žádný nedokázal vybrat, je zajímavý,“ rýpl si na Twitteru bývalý forvard letenského celku Václav Kadlec.

„Nebo musíš bejt fakt dobrej,“ odpověděl mu záložník sparťanského béčka Lukáš Vácha.

Souhlasí s nimi i například Jiří Kladrubský, který má se Spartou titul z ročníku 2009/10. „Já měl taky x kopaček, ale aby mi je dělali na objednávku, to bych musel bejt minimálně v Realu Madrid,“ napsal.

Současný lídr nejvyšší české fotbalové soutěže nechtěl třaskavý rozhovor komentovat.

„Sparta i Martin Hašek měli možnost uvést argumenty a obhájit své kroky před Sborem rozhodců. Klub to v dostatečné míře učinil a nepotřebuje tedy věc nyní komentovat ve veřejném prostoru. To by bylo vytvářením nátlaku na SR FAČR v rozhodovacím procesu. A takový nátlak vytvářet nebudeme,“ napsal na Twitter tiskový mluvčí Sparty Ondřej Kasík.

Sbor rozhodců případ projednával na začátku září, ale na verdikt se stále čeká.

Zdroj příspěvku

Chci to okomentovat

NAPSAT KOMENTÁŘ

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další příspěvky z rubriky Fotbal