Sociální sítě

Ostatní sporty

Konečně je to cool, raduje se Samková. Svaz lyžařů ČR mění tvář


Svaz lyžařů České republiky se chce přiblížit fanouškům moderní komunikací, mění proto název. Pro instituce sice zůstane zachováno původní oficiální označení, ale prezentovat se chce i se snowboardingem a nově bude vystupovat jako Czech Ski and Snowboard (České lyžování a snowboarding). Svaz to oznámil v tiskové zprávě.

Video: Czech Ski and Snowboard!

„S velkou pokorou ctíme tradici vytvořenou a hýčkanou mnoha generacemi našich předchůdců. Nelze se ale jen odkazovat na slavnou historii. Chceme držet krok s dobou i v oblasti digitální komunikace. Nová vizuální identita je součástí dlouhodobé strategie svazu,“ uvedl prezident Svazu lyžařů ČR Lukáš Heřmanský.

Hlavním motivem „moderní“ vizuální identity je symbol společný pro lyžování a snowboarding – stopy ve sněhu. Dvě užší lyžařské a jedná širší snowboardová jsou implementovány do české vlajky, která je ve znaku dlouhodobě.

Na logo a název navazuje i kolekce oblečení. „Konečně je to cool! Líbí se mi, když jsou věci promyšlené do detailu. Myslím si, že by to mohlo fanoušky oslovit,“ uvedla olympijská vítězka a mistryně světa ve snowboardcrossu Eva Samková. „Mladé generaci se to bude líbit, ale bude chvíli trvat, než si na to zvykneme, protože to je velká změna,“ doplnila olympijská vítězka v běhu na lyžích Kateřina Neumannová.

Svaz lyžařů České republiky přitom zůstává oficiálním názvem. „Zejména ale pro komunikaci formálního charakteru například směrem k Mezinárodní lyžařské federaci či státní správě. Czech Ski and Snowboard a obecně nová vizuální identita bude využívána ke každodenní komunikaci se závodníky, členy, fanoušky a širokou veřejností,“ uvedl generální sekretář svazu Jakub Čeřovský.

Díky snowboardingu slavila Česká republika v poslední době dvě olympijská zlata, několik titulů z mistrovství světa a křišťálové glóby za triumfy ve Světovém poháru. O jeho začlenění do názvu se dlouho diskutuje a musela by to posvětit valná hromada.

Faktem je, že ani světová organizace FIS – tedy Mezinárodní lyžařská federace – snowboarding v názvu nenese, stejně jako svazy v Rakousku či Německu, kde ale mají pod sebou i biatlon. Ve Spojených státech funguje svrchovaná organizace pod názvem U.S. Ski & Snowboard.Zdroj příspěvku

Další příspěvky z rubriky Ostatní sporty