Sociální sítě

Motorismus

Hamilton jel v Sao Paulu jako blesk, vyhrál po startu z desáté příčky


Lewis Hamilton v Mercedesu vyhrál nedělní Velkou cenu Brazílie formule 1 a v Sao Paulu tak dokonal své „vzkříšení“.

Do sobotního kvalifikačního sprintu startoval po diskvalifikaci z předchozí kvalifikace jako poslední a dojel pátý, druhý den do (nakonec vítězné) Grand Prix vyrazil z desáté pozice. Během dvou dnů se tak obhájce titulu posunul dohromady o 24 míst.

Druhý na okruhu Interlagos dojel Max Verstappen v Red Bullu, jehož náskok na Brita v čele šampionátu se tím pádem snížil na 14 bodů. Třetí příčka patřila  Valtterimu Bottasovi v dalším Mercedesu.

Verstappen po startu předjel držitele pole position Bottase a před Fina se dostal také druhý pilot Red Bullu Sergio Pérez. Hamilton se po startu z páté řady začal rychle prokousávat dopředu a už v 19. kole se dostal na druhé místo za Péreze.

Zdálo se, že všechno rozhodnou taktické hrátky v boxech. Po té druhé obhájce titulu výrazně snížil náskok Verstappena, ale stále se mu v proudu horkého vzduchu nedařilo na Nizozemce zaútočit.

Všechno nakonec rozhodla čtvrtá zatáčka. Nejprve v ní ve 48. okruhu došlo k tvrdému souboji, při němž Verstappen obranným manévrem dostal svého rivala mimo trať.

Lidé od Mercedesu se sice domnívali, že si jezdec Red Bullu zaslouží za takový manévr trest, ale ředitelství závodu nechalo situaci být.

O deset kol později zoufalý Verstappen začal smýkat monopostem zleva doprava, čímž soupeři znemožnil jeho atak. Za to už přišlo varování.

A do třetice čtvrtá zatáčka. V ní se dokázal pilot Stříbrných šípů třináct okruhů před závěrem závodu konečně probít do čela. Navíc brzy Verstappenovi ujel. Protože na třetím místě jedoucí Bottas neměl stejně bleskové tempo jako Brit, na pořadí na stupních vítězů se už nic nezměnilo.

V posledním kole dokázal Pérez na nové sadě nejměkčích gum zajet nejrychlejší kolo, čímž vzal Hamiltonovi dodatečný bod.

Do konce seriálu zbývají poslední tři závody.

Aktualizujeme…Zdroj příspěvku

Další příspěvky z rubriky Motorismus