Sociální sítě

Ostatní sporty

Groenewegen čelil po karambolu s Jakobsenem výhrůžkám smrtí


Nizozemský cyklista Dylan Groenewegen čelil poté, co zavinil hrozivý pád krajana Fabia Jakobsena, výhrůžkám smrtí. Člen týmu Jumbo-Visma uvedl, že jeho dům hlídala dlouhé týdny policie.

„Byly to tak konkrétní a vážné výhrůžky, že jsme pár dnů po tom pádu zavolali policii,“ řekl Groenewegen nizozemskému časopisu Helden.

Na srpnovém závodě Kolem Polska natlačil do bariéry v hromadném spurtu Jakobsena, jenž byl s vážnými zraněními hlavy v ohrožení života. Sám Groenewegen vyvázl z karambolu se zlomenou klíční kostí, v listopadu pak dostal od Mezinárodní cyklistické unie devítiměsíční distanc.

„Dny a týdny hlídala policie naše dveře. Nemohli jsme jen tak opustit dům. Dostávali jsme poštou rukou psané dopisy, v nichž byla dokonce oprátka, na kterou jsme měli pověsit naše dítě,“ popisoval Groenewegen, jenž se za způsobenou nehodu omluvil.

Jakobsen se podrobil několika rekonstrukčním operacím obličeje, a i když se v závěru minulého roku vrátil na kolo, čeká ho ještě dlouhá léčba. Groenewegen nesmí závodit do května.Zdroj příspěvku

Další příspěvky z rubriky Ostatní sporty