Sociální sítě

Ostatní sporty

Giro v ohrožení. Kvůli covidu-19 skončili Kruijswijk, Matthews a tým Mitchelton-Scott


ČTK

Aktualizováno před 51 minutami

Kvůli nákaze koronavirem odstoupili z cyklistického Gira d’Italia jeden z favoritů na celkové vítězství Steven Kruijswijk ze stáje Jumbo-Visma a elitní australský spurtér Michael Matthews ze Sunwebu. Po pozitivních testech čtyř členů doprovodu skončil v závodě i kompletní tým Mitchelton-Scott, jenž už dříve kvůli covidu-19 přišel o svého lídra Simona Yatese.

Celkem osm pozitivních výsledků na koronavirus přineslo 571 testů provedených v neděli a v pondělí mezi všemi účastníky Gira. Vedle dvou cyklistů a čtyř členů Mitcheltonu-Scott je po jednom infikovaném v doprovodu týmů Ag2r-La Mondiale a Ineos Grenadiers. Slavný italský závod po volném pondělí pokračuje dnešní 10. etapou, skončit má v neděli 25. října v Miláně.

„Nechápu, jak jsem to mohl dostat. V týmu dodržujeme spoustu opatření, abychom zabránili nákaze. Cítím se zdravý. Když jsem tu zprávu dostal, bylo to velké zklamání. Je mi líto, že musím opustit Giro takovým způsobem,“ uvedl třetí muž z loňské Tour de France Kruijswijk, jemuž v průběžném pořadí Gira patřilo 11. místo. Týmu sdělil, že nemá žádné příznaky ani zdravotní obtíže. Asymptomatický je podle Sunwebu i Matthews, jenž byl na letošním Giru jednou druhý a jednou třetí v hromadném spurtu.

Jako první musel z Gira kvůli koronaviru odstoupit Brit Yates před sobotní osmou etapou. Ostatní členové Mitcheltonu-Scott měli tehdy výsledky testů negativní. „Po obdržení výsledku Mitchelton-Scott okamžitě stáhl svůj tým ze závodu a bude se soustředit na zdraví svých jezdců a doprovodu v bezpečném prostředí karantény,“ uvedla pořadatelská společnost RCS po odstoupení australské stáje.

Předchozí velký závod Tour de France se na přelomu srpna a září odjel bez pozitivních testů mezi cyklisty. Kvůli nákaze musel do karantény ředitel „Staré dámy“ Christian Prudhomme.

Trapas na kurtu zvládl Nadal bravurně. Sledujte Sportovní Sociál | Video: Aktuálně.czZdroj příspěvku

Další příspěvky z rubriky Ostatní sporty