Sociální sítě

Fotbal

Fotbalová republika: Díl druhý, Břidličná


Dlouhých šest měsíců trvalo, než se mohly v českém fotbale rozběhnout i nižší soutěže, včetně krajských a okresních přeborů. Jak to vypadalo v Břidličné nedaleko Bruntálu, kde start nové sezony oslavili přátelským utkáním s týmem osobností Real Top Praha, se můžete podívat v druhém díle pořadu Fotbalová republika.

Fotbalová republika, díl druhý: Břidličná otevírá sezonu | Video: Aktuálně.cz

Pandemie nového koronaviru zasáhla nejen profesionální, ale také amatérský sport. Na bezmála půl roku byly přerušeny veškeré fotbalové soutěže od třetí ligy až po okresní přebory. 

Dlouhá pauza se týkala i TJ Břidličná, jejíž první mužstvo působí v přeboru moravskoslezského kraje a v rozjeté sezoně snilo o postupu do divize. Koronavirové onemocnění covid-19 ale udělalo smělým plánům alespoň pro tento rok přítrž. 

„Samozřejmě nám fotbal chyběl, jako všem,“ přiznává kapitán Michal Minich. „Trénovali jsme, jak jsme mohli, tedy v uzavřených prostorách a hlavně večer,“ prohlásil s potutelným smíchem lídr Břidličné v novém díle pořadu Fotbalová republika. 

Zatímco A tým už měl v době natáčení za sebou první kolo nové sezony, pro „béčko“ se stal generálkou na nový ročník až duel s výběrem osobností i bývalých elitních fotbalistů Real Top Praha.

Místní fanoušci, tak mohli na vlastní oči zhodnotit nejen připravenost domácích borců, ale také fotbalovou techniku herce Davida Novotného, který se v seriálu Okresní přebor proslavil rolí Jardy Kužela, nebo třeba vyhlášeného gastronoma Přemka Forejta, jehož zase proslavil televizní pořad.

A právě tito dva byli fanoušky zmiňováni jako vůbec nejlepší hráči zápasu. „Nejlepší byl Jarda Kužel,“ hlásil po zápase jeden z příznivců Břidličné. „A druhej nejlepší ten kuchař z MasterChefa, akorát nám nic neuvařil,“ dodal jiný. 

Sám Novotný, pro místní pouze a jen Jarda Kužel, se v zápase gólově neprosadil a svůj výkon hodnotil poněkud střízlivěji. „Mám několik kilo nahoru, terén je těžkej. A taky jsme jeli dlouho vlakem a proběhl oběd…“ dodal s úsměvem herec Dejvického divadla. 

Navzdory těžkostem Novotného ale zápas nakonec skončil vítězstvím Realu Top 5:3. Místním to ale zas tak nevadilo. „Pro nás je velká pocta, že můžeme začít takovým zápasem, jako se tu hrál dneska,“ přiznal kapitán Minich. 

Jak to na fotbalovém hřišti v Břidličné v neděli vypadalo se můžete podívat ve druhém dílu Fotbalová republika, který mapuje amatérský fotbal v Česku. Zdroj příspěvku

Další příspěvky z rubriky Fotbal