Sociální sítě

Hokej

Faksa dal v NHL první gól sezony, soupeřova brankáře poslal z ledu

Hokejový útočník Radek Faksa přispěl v NHL prvním gólem sezony k výhře Dallasu 6:3 na ledě Columbusu.

Z českých hráčů bodoval v osmi zápasech úterního programu už jen Dominik Kubalík, i přes jeho dvě asistence ale Chicago podlehlo Carolině 3:4 po nájezdech. David Rittich kryl ve svém druhém startu v ročníku 25 střel, ale nezabránil porážce Calgary 2:3 ve Winnipegu.

Dallas nasměroval k výhře Pavelski, po jehož dvou tečích vedlo mužstvo na začátku druhé třetiny 2:0, v zápase si připsal čtyři body (2+2).

Klíčový náskok si hosté po snížení Columbusu vypracovali mezi 26. až 34. minutou, kdy odskočili třemi trefami na 5:1. Pátý gól dal z dorážky Faksa a vyhnal tím z branky Joonase Korpisala. V dresu domácích nastoupil poprvé od výměny z Winnipegu Patrik Laine a nebodoval.

Chicago ještě v první třetině smazalo ztrátu 0:2 a v 54. minutě vyrovnalo na 3:3. Kubalík si připsal asistenci u první a třetí branky týmu, když byl součástí hezkých akcí na jeden dotek. Zápas rozhodl ve třetí sérii Andrej Svečnikov, který se v rozstřelu prosadil jako jediný. Carolina vyhrála popáté v řadě.

Rittich, který si porážku připsal i v předchozím startu v Montrealu, inkasoval všechny tři góly v úvodních čtrnácti minutách. Českého brankáře překonal v oslabení Trevor Lewis z mezikruží a Derek Forbort zvýšil za půl minuty precizní střelou z levého kruhu. Jihlavský rodák neměl nárok ani na teč Nikolaje Ehlerse, který upravil na 3:1, ale z těžkého startu se oklepal a výbornými zákroky držel tým ve hře. Calgary už ale jen snížilo.

Výsledky NHL:

Columbus – Dallas 3:6 (0:1, 1:4, 2:1)

Branky: 26. S. Jones, 44. Grigorenko, 48. Kukan – 4. a 21. Pavelski, 26. Jamie Benn, 32. Gurjanov, 34. Faksa, 59. Radulov. Střely na branku: 26:33. Hráno bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Pavelski, 2. Jamie Benn (oba Dallas), 3. Grigorenko (Columbus).

Montreal – Vancouver 5:3 (2:0, 2:1, 1:2)

Branky: 14. a 17. J. Anderson, 33. a 36. Toffoli, 60. Petry – 25. Roussel, 41. E. Pettersson, 60. Pearson. Střely na branku: 33:39. Hráno bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. S. Weber, 2. Toffoli, 3. J. Anderson (všichni Montreal).

Chicago – Carolina 3:4 po sam. nájezdech (2:2, 0:0, 1:1 – 0:0)

Branky: 18. Kurashev (Kubalík), 20. P. Kane, 54. D. Strome (Kubalík) – 4. a rozhodující sam. nájezd Svečnikov, 15. Foegele, 47. Trocheck. Střely na branku: 33:41. Hráno bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Foegele, 2. J. Staal (oba Carolina), 3. DeBrincat (Chicago).

St. Louis – Arizona 4:3 (1:1, 2:1, 1:1)

Branky: 18. Hoffman, 24. Faulk, 32. Dunn, 42. R. O ́Reilly – 11. a 27. Dvorak, 58. Schmaltz. Střely na branku: 33:32. Hráno bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Dunn, 2. R. O ́Reilly (oba St. Louis), 3. Dvorak (Arizona).

Winnipeg – Calgary 3:2 (3:1, 0:0, 0:1)

Branky: 7. Lewis, 8. Forbort, 14. Ehlers – 8. a 51. M. Tkachuk. Střely na branku: 28:31. Rittich odchytal za Calgary celý zápas, inkasoval tři góly z 28 střel a úspěšnost zásahů měl 89,29 procenta. Hráno bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Forbort (Winnipeg), 2. M. Tkachuk (Calgary), 3. Lewis (Winnipeg).

Colorado – Minnesota 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)

Branky: 18. O ́Connor, 28. Ničuškin – 34. Kaprizov. Střely na branku: 31:28. Hráno bez diváků.

Edmonton – Ottawa 4:2 (3:0, 1:1, 0:1)

Branky: 13. a 26. Puljujärvi, 10. Nurse, 15. Draisaitl – 33. Paquette, 60. Stützle. Střely na branku: 25:25. Hráno bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Puljujärvi, 2. Barrie, 3. Bouchard (všichni Edmonton).

Los Angeles – Anaheim 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)

Branky: 26. Kalijev – 11. Heinen, 21. Backes, 60. Deslauriers. Střely na branku: 21:43. Hráno bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Petersen (Los Angeles), 2. Backes (Anaheim), 3. Doughty (Los Angeles).