9. závod •

15:10

Aktualizovat reportáž

24.

Hamilton vede o dvě vteřiny před Bottasem, třetí Stroll je o dalších 12 vteřin za nimi. A na zadním spoileru má pilot Racing Pointu nalepeného Ricciarda.

22.

Leclerc nasadil nové gumy. U Ferrari vsadili na nejtvrdší směs. Zřejmě by měl na ní dojet až do cíle.

21.

Zní to obehraně, leč Leclerca jako podle kopíráku zdolal i Pérez. Leclerc je osmý.

20.

Třetí průjezd cílovou rovinkou a třetí porážka Leclerca v boji kolo na kolo. Vítězem byl pro změnu Albon, Ferrari se propadlo na šesté místo.

19.

A je tu další propad Leclerca, podobně jako Stroll ho Ricicardo dostal na maximálku.

18.

Mezi vedoucím duem Mercedesu se drží ustálený rozdíl 1,5 vteřiny.

18.

Stroll se dočkal a s použitím DRS uzmul Leclercovi jeho třetí místo.

16.

Vettel překonal Räikkönena a jede těsně za bodovanou top 10.

16.

Abychom nezapomněli, hned za Strollem už jede Ricciardo.

16.

Stroll se pustil do Leclerca, pilot Ferrari si zatím třetí místo hájí.

15.

Ricciardo úspěšně na konci cílové rovinky zaútočil na Péreze a je pátý.

12.

Rozdíl mezi Hamiltonem a Bottasem je 1,7 vteřiny. Fin tak nemá šanci použít právě aktivovaný systém DRS.

11.

Oba jezdci Mercedesu unikají zbytku pole, Leclerc na ně ztrácí už přes čtyři vteřiny.

10.

Hamilton ve sprintu do první zatáčky překonal Bottase, třetí jede Leclerc.

10.

Závod by podruhé restartován!

9.

Prořídlé závodní pole se vydalo z boxů směrem k restartu.

9.

Další odstoupení, už nepojede Esteban Ocon s Rebaultem.

8.

Závod bude restartován v 15:55.

8.

Není divu, že byl závod zastaven. Startovní rovinka se proměnila ve vrakoviště.

Příliš pomalu v čele a rychlé vozy vzadu? To je jako v Monze 1978. Naštěstí tentokrát bez obětí.

8.

Závod byl přerušen druhý týden po sobě, V Monze to přineslo šokující triumf Gaslyho, tady to ale vypadá na „obvyklé podezřelé“ v čele.

8.

V závodě nám zůstalo jen 14 vozů.

7.

Bottas jel do posledních metrů pomalu, což zřejmě jezdci za ním nečekali. Odnesli to Sainz, Giovinazzi, Magnussen a Latifi.

7.

Hned ve startovní rovince došlo k další bouračce! A bylo to nějakých pět vozů.

5.

Několik jezdců je vyšetřováno za to, že způsobili karambol v prvním kole.

4.

Před jezdeckým pole stále krouží safety car.

3.

Záznam z Verstappenova rádia: „Nemám žádný výkon!“. Proto krátce po startu pilot Red Bullu téměř zastavil.

2.

10 Ocon Renault

1.

Po skrumáži skončil mimo trať vítěz z Monzy Pierre Gasly. Monopost si poškodili také Sainz a Vettel, ale oba pokračují dál.

1.

Jenže Verstappen po kolizi skončil ve štěrkové  únikové zóně a na trať vyjel safety car!

Hamilton na startu lehce zaspal. Druhý jede Hamilton a třetí Max Verstappen.

Velká cena Toskánska byla odstartována!

Všech dvacet vozů se vydalo do zaváděcího kola. V Mugellu dnes panuje krásný pozdně letní den.

V rámci oslav 1000. Grand Prix týmu Scuderia Ferrari se Mick Schumacher projel před Velkou cenou Toskánska v monopostu Ferrari F2004, s nímž jeho otec Michael získal svůj sedmý titul mistra věta F1.

Lewis Hamilton, Mercedes (2020) | Foto: Reuters

Mercedes udělal pro závod v Mugellu velké gesto a u příležitostí tisící Grand Prix Ferrari nechal svůj safety car Mercedes-AMG GT R zbarvit na červeno.

Podle expertů Pirelli nás dnes s největší pravděpodobností čeká Grand Prix se dvěma zastávkami v boxech,

Dostupné směsi pneumatik pro dnešní závod:

Lewis Hamilton v Mercedesu vyhrál kvalifikaci na Velkou cenu Toskánska formule 1 a získal sedmou pole position v sezoně.

Monoposty Ferrari, symbolicky na domácí trati v Mugellu, se postaví ke své tisící Grand Prix. Připomeňte si spolu s námi fascinující historii legendárního týmu formule 1.

Čtyřnásobný mistr světa formule 1 Sebastian Vettel bude po odchodu z Ferrari v příští sezoně závodit za Aston Martin, nynější Racing Point.

Před rokem byl Pierre Gasly vypoklonkován z týmu Red Bull a přeřazen do béčka (tehdy ještě pod názvem Toro Rosso). Jenže v neděli v Monze svým triumfem potvrdil, že se slavnou závodnickou akademií rakouské stáje něco není v pořádku.

Týden před Mugellem se jelo v Monze. A tradiční Velkou cenu Itálie senzačně vyhrál Pierre Gasly ve voze AlphaTauri,

Vše o letošní sezoně najdete v naší infografice zde:

Historicky první Velká cena Toskánska formule 1 startuje v neděli 13. 9. v 15:10.