Sociální sítě

Ostatní sporty

Dvořák slaví historický úspěch, je celkově třetí v SP dvojbobů


Dominik Dvořák skončil třetí ve Světovém poháru dvojbobů a postaral se o nejlepší české umístění v celkovém hodnocení.

K posunu na stupně vítězů v konečném pořadí pomohlo českému pilotovi čtvrté místo, které zajel spolu s Jakubem Noskem v závěrečném závodu seriálu v Innsbrucku.

Dvořák s Noskem dnes v Rakousku útočili na premiérové pódium v kariéře, které jim nakonec uteklo o osm setin sekundy. I tak se ale posunuli na celkovou třetí příčku a vylepšili vlastní české maximum, jímž byla čtvrtá pozice ze sezony 2018/19.

Závěrečný závod SP vyhrál německý suverén Francesco Friedrich, jenž si jedenáctým vítězstvím z dvanácti možných pojistil čtvrté celkové prvenství v SP. Je tak jasným favoritem pro mistrovství světa, které začne v Altenbergu příští víkend.

Druhý celkově skončil další Němec Johannes Lochner, jenž jako jediný v tomto ročníku dokázal svého reprezentačního kolegu porazit. Dvořákovi k životnímu výsledku pomohl i fakt, že jako jediný z elitní desítky společně s oběma Němci absolvoval všech dvanáct závodů seriálu. Jeho nejlepším výsledkem byla dvě čtvrtá místa.

Dnes v Innsbrucku zajeli Dvořák s Noskem čtvrtý čas v obou jízdách a zaostali o osm setin za Rusem Rostislavem Gajtjukevičem. Dalších 10 setin chybělo Čechům na druhého Oskarse Kibermanise z Lotyšska, na Friedricha ztratili rovných devět desetin.

Světový pohár zakončí v neděli čtvrtý závod čtyřbobů, Dvořákovi patří průběžně osmé místo.Zdroj příspěvku

Další příspěvky z rubriky Ostatní sporty