Sociální sítě

Hokej

Colorado zdolalo St. Louis a připsalo si třicátou výhru v ročníku

Hokejisté Colorada vyhráli na ledě St. Louis 4:3 a potvrdili pozici nejlepšího týmu NHL. Dvěma kanadskými body se na výhře Avalanche podíleli útočníci Mikko Rantanen a J.T. Compher.

Hráči Colorada rozhodli o své výhře ve druhé třetině, ve které díky třem gólům odskočili na 4:1. Rantanen v 25. minutě zvýšil přesilovkovou trefou na 3:1, vstřelil šestadvacátou branku v ročníku a potvrdil tak pozici druhého nejlepšího střelce celé soutěže. Asistencí se na gólu finského útočníka podílel Nathan MacKinnon, který bodoval pojedenácté v řadě.

V brance Avalanche poprvé po výměně ze San Jose nastoupil Devan Dubnyk a jako desátý brankář v historii uspěl ve svém klubovém debutu. Čtyřiatřicetiletý brankář přispěl k výhře svého nového týmu jednatřiceti úspěšnými zásahy.

Potřetí za sebou uspěli hráči Calgary, kteří vyhráli v Montrealu 4:1. Dvakrát se do statistik zapsal elitní bek Flames Mark Giordano. Kanadský obránce vstřelil na začátku druhé třetiny gól na 2:0 a připsal si 23. vítězný gól v kariéře, žádný jiný obránce jich v klubové historii neobstaral tolik.