Sociální sítě

Fotbal

Co chybí Schickovi a kde se vzal Arnoldo? Najděte rozdíly na fotkách z Ligy mistrů


Francie a Německo chtějí hovořit společnou řečí v mezinárodních krizích, jako je spor o zemní plyn ve východním Středomoří nebo dění v Bělorusku. Řekl to ve čtvrtek francouzský prezident Emmanuel Macron po jednání s německou kancléřkou Angelou Merkelovou ve své letní přímořské rezidenci, pevnosti Brégançon. Macron vyjádřil podporu běloruským protestujícím proti prezidentovi Alexandru Lukašenkovi. Oba státníci ujistili, že jejich země jsou připravené ochořelému ruskému opozičnímu vůdci Alexeji Navalnému poskytnout lékařskou pomoc, Macron hovořil i o azylu.

Kromě toho, že oba nabídli ruskému opozičníkovi pomoc svých zemí, požadovali také urychlené objasnění okolností, které způsobily náhlé onemocnění Navalného. Macron vyjádřil „krajní znepokojení“ nad situací. „Zcela zásadní nyní je, aby bylo urychleně objasněno, jak mohlo k této situaci dojít. Na tom budeme trvat,“ zdůraznila Merkelová.

Kancléřka ve čtvrtek dále řekla, že se s Macronem shodla na potřebě těsnější koordinace cestovních omezení v souvislosti s koronavirovou nákazou. „Dohodli jsme se, že budeme navzájem mnohem těsněji spolupracovat, abychom dali lidem pocit, že na podobných věcech se v schengenském prostoru pracuje,“ řekla Merkelová novinářům po schůzce s šéfem Elysejského paláce.

Zdroj příspěvku

Další příspěvky z rubriky Fotbal