Sociální sítě

Fotbal

Číslo 28 už nikdo neoblékne. Plzeň navždy vyřadila dres zesnulého Čišovského


Fotbalová Viktoria Plzeň navždy vyřadila dres s číslem 28, které nosil zesnulý obránce Marián Čišovský.

Slovenský stoper na konci června podlehl nevyléčitelné nemoci amyotrofické laterální skleróze, s níž bojoval od roku 2014.

Západočeši zároveň ještě jednou uctí Čišovského památku v nedělním ligovém utkání s Mladou Boleslaví.

„Číslo 28 bude navždy patřit pouze Mariánu Čišovskému. Už nikdy se neobjeví na viktoriánském dresu,“ uvedl na klubovém webu generální manažer Adolf Šádek.

Západočeský klub vyvěsil dres Čišovského na čestném místě v sektoru, kde sídlí „kotel“ fanoušků. Od roku 2017 je zde umístěn také dres s číslem 27, jenž nosil další bývalý hráč Viktorie František Rajtoral, který spáchal sebevraždu.

„Oba dva se nesmazatelně zapsali do klubové historie i do srdcí všech fanoušků. Věřím, že i naši příznivci ocení, že budou mít oba dresy po celou dobu na očích,“ podotkl Šádek.

Čišovského památku klub znovu uctí v neděli při domácím utkání s Mladou Boleslaví, na který bude moci dorazit dosud nejvyšší návštěva od začátku koronavirové pandemie.

Hlediště může být za dodržení rozdělení na izolované sektory zaplněno více než z poloviny. Symbolicky ve 28. minutě zápasu všichni diváci povstanou a potleskem vzdají Čišovskému hold.Zdroj příspěvku

Chci to okomentovat

NAPSAT KOMENTÁŘ

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další příspěvky z rubriky Fotbal