Sociální sítě

Hokej

Čeští hokejisté udolali Bělorusko v prodloužení, z trápení je vysvobodil Kubalík

Čeští hokejisté vyhráli na mistrovství světa v Rize nad Běloruskem 3:2 v prodloužení a na třetí pokus se dočkali prvního bodového zisku v základní skupině A. V čase 61:23 rozhodl z úniku útočník Dominik Kubalík.

Svěřenci trenéra Filipa Pešána uspěli po předchozích prohrách 3:4 s Ruskem a 2:5 se Švýcarskem. Další zápas je čeká ve čtvrtek od 19:15 SELČ proti Švédsku, které je zatím po porážkách s Dánskem a Běloruskem bez bodu.

Češi s nováčkem elitní kategorie prohrávali od 26. minuty po brance útočníka New Jersey Jegora Šarangoviče, ale ještě v druhé třetině otočili stav Jan Kovář a Filip Zadina. Do prodloužení poslal zápas v 52. minutě Vladislav Jerjomenko.

ČR – Bělorusko 3:2 v prodl. (0:0, 2:1, 0:1 – 1:0)

Branky a nahrávky: 30. Jan Kovář (Hronek, Moravčík), 34. Zadina (Hronek), 62. D. Kubalík (R. Hanzl, Hrubec) – 26. Šarangovič (S. Kosticyn), 52. Jerjomenko (Lopačuk, Šinkevič). Rozhodčí: Björk (Švéd.), Frandsen (Dán.) – Lundgren, Yletyinen (oba Švéd.). Vyloučení: 2:2. Využití: 1:0. Bez diváků.

ČR: Hrubec – Hronek, D. Musil, Klok, Hájek, D. Sklenička, Šulák, Moravčík – Zadina, Jan Kovář, D. Kubalík – M. Stránský, M. Špaček, J. Vrána – Flek, Chytil, Sekáč – A. Musil, R. Hanzl, Smejkal. Trenéři: Filip Pešán, Martin Straka a Jaroslav Špaček.

Bělorusko: Kolosov – Chenkel, Falkovskij, Antonov, Znacharenko, Korobov, Bailen, Jerjomenko, Šinkevič – S. Kosticyn, Šarangovič, Prince – Protas, Drozd, Komarov – Paré, Kodola, Platt – Stefanovič, G. Něstěrov, Lopačuk. Trenéři: Michail Zacharov, Dmitrij Kaprikov, Michail Kravcev a Vladimir Vorobjov.