Sociální sítě

Ostatní sporty

Česká pohádka v UFC. Procházka přežil Reyesovu ofenzivu a poslal ho k zemi loktem


Jiří Procházka zvládl vítězně i svůj druhý duel v prestižní organizaci UFC. Český bojovník MMA si v Las Vegas v hlavním duelu večera poradil se zkušeným Američanem Dominickem Reyesem. Knokautoval ho ve druhém kole.

Procházka se jako první Čech v historii předvedl v hlavním zápase akce a velký tlak i očekávání zvládl. Mohl se radovat z dalšího fantastického úspěchu a v polotěžké váze se opět o něco přiblížil vysněné titulové bitvě. 

V postojové přestřelce plné úderů byl v úvodu aktivnější Reyes, který uštědřil Procházkovi zejména několik tvrdých kopů, kvůli kterým během kariéry dostal přezdívku The Devastator, tedy Ničitel.

Stejně jako ve své loňské premiéře s Volkanem Oezdemirem inkasoval Procházka velké množství úderů, ale všechny dokázal ustát a brzy začal přebírat iniciativu. 

Reyes zkusil duel přenést na zem, ale český fighter se ze sevření dokázal dostat. V polovině prvního dějství Procházka trefil amerického soka pravým hákem a momentum zápasu v té chvíli jednoznačně přetočil na svou stranu.

Skvělé výměny úderů pokračovaly i ve druhém kole. Opět se šlo na zem, opět ne na dlouho. Reyes zůstával nebezpečný, nicméně poslední slovo si vzal Procházka. Ten v závěru druhé pětiminutovky natlačil svého soupeře drtivými údery k pletivu, aby pak rozhodl úderem loktem po efektní otočce. Američana tím spolehlivě uspal a mohl se radovat. 

„Chtěl jsem ukázat krásu tohoto umění, občas jdu ale příliš rychle za vítězstvím. Také proto jsem schytal několik úderů. Byly tam chyby, ale stále se učím. Byl to pěkný souboj,“ uvedl po utkání Procházka, který si odnesl i bonus za výkon večera.

Loket prý vůbec nebyl v plánu. „Bylo to čistě instinktivní. Po pár úderech, které jsem od Dominicka dostal, jsem nebyl schopen moc přemýšlet,“ pousmál se český bojovník.Zdroj příspěvku

Další příspěvky z rubriky Ostatní sporty