Sociální sítě

Hokej

Češi vyrukují na Bělorusko opět s Hrubcem


ČTK

Aktualizováno před 6 minutami

Čeští hokejisté nastoupí v dnešním třetím utkání na mistrovství světa v Rize proti Bělorusku (19:15 SELČ) v brance opět s jedničkou Šimonem Hrubcem. Informoval o tom v on-line rozhovoru s novináři asistent trenéra Martin Straka.

Hrubec odchytal celý páteční duel s Ruskem (3:4) a v sobotním utkání se Švýcarskem (2:5) jej do třetí třetiny za stavu 1:3 vystřídal Roman Will. Oproti minulému zápasu se zařadí do hry obránce Michal Moravčík a útočníci Jiří Sekáč a Robin Hanzl.

Nenastoupí naopak bek Andrej Šustr a forvardi Tomáš Zohorna a Radan Lenc. Mimo hru zůstává opět útočník Lukáš Radil a zraněný zadák Ondřej Vitásek, který si v úvodním utkání proti Rusku zlomil dvě žebra a ještě nechává možnost dalšího startu na turnaji otevřenou. „Nevidím to ale moc reálně,“ řekl Vitásek.

Trenér Filip Pešán s asistenty Strakou a Jaroslavem Špačkem pozměnili složení všech čtyř útoků. Do první formace se k Janu Kovářovi a Dominiku Kubalíkovi zařadí nově Filip Zadina, druhý útok nastoupí ve složení Matěj Stránský, Michael Špaček a Jakub Vrána, třetí tvoří Jakub Flek, Filip Chytil a Jiří Sekáč a ve čtvrtém budou nastupovat Adam Musil, Robin Hanzl a Jiří Smejkal. Z pozice třináctého útočníka bude nastupovat Matěj Blümel.

Předpokládaná sestava ČR: Hrubec – Hronek, D. Musil, Klok, Hájek, D. Sklenička, Šulák, Moravčík – Zadina, Jan Kovář, D. Kubalík – M. Stránský, M. Špaček, J. Vrána – Flek, Chytil, Sekáč – A. Musil, R. Hanzl, Smejkal – Blümel.Zdroj příspěvku

Další příspěvky z rubriky Hokej