Sociální sítě

Hokej

Brankář Lundqvist se dohodl na rok s Washingtonem


Švédský hokejový brankář Henrik Lundqvist se krátce po otevření trhu s volnými hráči v NHL dohodl na ročním kontraktu s Washingtonem. Smlouva mu zaručuje příjem 1,5 milionu dolarů. Capitals tak nejspíš neprodlouží spolupráci s Bradenem Holtbym, jemuž končí pětiletý kontrakt na 30 milionů dolarů.

Lundqvist skončil po 15 letech v New York Rangers. Vedení klubu z Manhattanu vyplatilo osmatřicetiletého gólmana z posledního roku sedmileté smlouvy na 59,5 milionu dolarů.

Rangers draftovali Lundqvista v roce 2000, do jejich branky se poprvé postavil v sezoně 2005/06. V roce 2014 s týmem došel až do finále Stanley Cupu, poslední krok ale Rangers nezvládli. Nyní budou spoléhat na Alexandara Georgijeva a lednovou posilu Igora Šesťorkina.

V historických statistikách NHL patří Lundqvistovi šesté místo v počtu výher (459), před ním jsou jen kanadští hokejisté. Do elitní desítky se řadí i v počtu zákroků, kde je sedmý (23.509), osmý je podle odehraných zápasů mezi brankáři (887) a devátý podle času na ledě (51.816 minut a 19 sekund).

Ve své sbírce má Lundqvist olympijské zlato z roku 2006, se švédskou reprezentací vyhrál i mistrovství světa v roce 2017.Zdroj příspěvku

Další příspěvky z rubriky Hokej