Sociální sítě

Ostatní sporty

Běžcům na lyžích Šellerovi s Novákem těsně unikly stupně vítězů


Čeští běžci na lyžích Luděk Šeller a Michal Novák skončili o dvě setiny čtvrtí ve sprintu dvojic volnou technikou na Světovém poháru v Ulricehamnu. Jejich reprezentační kolegyně Kateřina Razýmová a Kateřina Janatová byly ve Švédsku šesté.

Finišman české dvojice Novák bojoval o první pódiové umístění ve Světovém poháru do posledních centimetrů. Devátý muž ze sobotního individuálního sprintu svedl v cílové rovince souboj se dvěma Švédy a s Johanem Höggströmem v závěrečném telemarku do cíle prohrál ve fotofiniši o pouhé dvě setiny.

V ženském závodě finišovala Janatová v závěru sedmičlenné vedoucí skupiny a porazila Norku Mathilde Myhrvoldovou.

Další dvě české dvojice se do finálové desítky nedostaly. Petra Hynčicová s Terezou Beranovou skončily v semifinále časem první pod čarou právě za Ryzýmovou a Janatovou. Druhý mužský tým Tomáš Kalivoda, Jan Pechoušek byl celkově šestnáctý.

Při neúčasti elitních norských reprezentantů či ruského lídra SP Alexandra Bolšunova zvítězili Italové Francesco de Fabiani, Federico Pellegrino a Slovinky Eva Urevcová a Anamarija Lampičová.

Světový pohár má za dva týdny pokračovat závody v Novém Městě na Moravě. Generálku na mistrovství světa ale ohrožuje povinnost pětidenní karantény po příjezdu do Česka z velmi rizikových zemí.Zdroj příspěvku

Další příspěvky z rubriky Ostatní sporty