Sociální sítě

Fotbal

Arsenal kvůli úsporám vyhodil Gunnersaura. Populární maskot sloužil klubu 27 let


Jerry Quy, který od roku 1993 působil jako maskot Arsenalu Gunnersaurus, dostal výpověď. Klub jeho propuštění zdůvodnil nutností úspor a také covidovou pandemií, kvůli které není maskot na zápasech Gunners zapotřebí. Zprávu přinesl reportér sportovního webu The Athletic David Ornstein.

Arsenal už v létě oznámil, že kvůli celosvětové pandemii koronaviru covid-19 výrazně utrpěly jeho příjmy ze vstupného a souvisejících zápasových tržeb. V srpnu proto ohlásil, že identifikoval 55 zaměstnanců, které bude muset propustit. 

Jedním z těch, jejichž služeb se klub vzdal, je i Jerry Quy, který během utkání hrál roli Gunnersaura. Věrným fanouškem svého klubu přitom je už od roku 1963 a v minulosti kvůli zápasu Arsenalu oželel i svatbu svého bratra.

I když si Gunnersaurus během více než čtvrt století získal mezi fanoušky velkou popularitu a měl i množství aktivit mimo stadion, faktem je, že na Emirates Stadium stejně jako na další stadiony v Premier League kvůli pandemii už od března nesmí žádní diváci. Během pandemie tak musel pracovat z domova, což klub vyhodnotil jako zbytečné. 

Kolik liber propuštěním Quye Arsenal ušetří, není známo, alespoň podle fanoušků na Twitteru je ale zcela nepopiratelným faktem, že například nehrající Mesut Özil si vydělává 350 000 liber týdně a další dva hráči, konkrétně Willian a Pierre-Emerick Aubameyang, podepsali v úvodu sezony nový kontrakt s týdenní výplatou přesahující 200 000 liber. 

Arsenal už vyhlásil, že jakmile bude možnost diváky na stadion znovu vpustit, vrátí se i Gunnersaurus.

Termín, kdy se tak stane, je ale stále ve hvězdách. Kvůli druhé vlně koronaviru odložila britská vláda návrat fanoušků na stadiony na neurčito. Arsenal přitom není sám, kdo na neúčast diváků v ochozech tvrdě doplácí. 

Podle dva týdny starého prohlášení vedení soutěže Premier League v minulé sezoně utrpěla ztrátu 700 milionů liber (20,5 miliardy korun) a v současnosti přichází o 100 milionů liber (2,9 miliardy korun) měsíčně. 

Fotbalová republika, díl čtvrtý: Tak bojovali s covidem i Prasekem ve Stěžerech | Video: Sport

Zdroj příspěvku

Další příspěvky z rubriky Fotbal