Sociální sítě

Ostatní sporty

Akrobatický lyžař Švancer má druhý titul z MS juniorů, ovládl i Big Air

Šestnáctiletý akrobatický lyžař Matěj Švancer získal na juniorském mistrovství světa v Krasnojarsku druhé zlato. Po slopestylu ovládl i Big Air.

Před dvěma lety skončil Švancer v Big Airu těsně pod stupni vítězů, tentokrát vyskočil rovnou na ten nejvyšší. Tři dny před 17. narozeninami ovládl finále s náskokem téměř sedmi bodů před Rakušanem Danielem Bacherem.

Matěj Švancer a Štěpán Hudeček na MSJ 2021 | Foto: Pepé Kalenský/Czech Ski and Snowboard

Nejlepší skok předvedl v závěrečném třetím kole a známka 98,50 byla jasně nejlepší v soutěži. V součtu s hodnocením za první skok vynesla Švancerovi další titul.

Švancer, jenž s rodinou dlouhodobě žije v Rakousku, za které bude nejspíš také již brzy závodit, má za sebou další úspěšnou akci po loňském vítězství na zimních olympijských hrách mládeže. Na juniorském MS akrobatických lyžařů se postaral svými triumfy o historický úspěch. Dosavadním českým maximem byly bronzy skikrosaře Petra Takače z roku 2006 a boulařky Terezy Vaculíkové o pět let později.

Další český reprezentant Štěpán Hudeček obsadil páté místo a výrazně vylepšil čtrnáctou příčku ze slopestylu.