Sociální sítě

Motorismus

8. etapa Rallye Dakar – Aktuálně.cz


Po těžké nehodě v nedělním dějství Rallye Dakar je francouzský motorkář Pierre Cherpin.v umělém spánku. Český motocyklový jezdec Martin Michek byl v pondělní osmé etapě sedmnáctý .

Dvaapadesátiletý Cherpin upadl ve vysoké rychlosti a musel být s vážným poraněním hlavy vrtulníkem přepraven do nemocnice v Sakace.

Podle informací francouzské televize France TV podstoupil závodník před uvedením do umělého spánku operaci, která měla zmenšit epidurální hematom. Má také zlomená žebra a poraněné plíce.

Cherpin startuje na Dakaru počtvrté v kariéře, opět v kategorii bez asistence. Po šesté etapě mu patřilo 77. místo v absolutním pořadí, v Original by Motul byl dvaadvacátý.

Francouzský závodník je druhým vážně zraněným účastníkem Rallye Dakar v letošním roce. Po pádu ve čtvrté etapě je v umělém spánku v nemocnici v Rijádu indický motocyklista ČŠ Santoš. Podle webu corsedimoto.com byl však do kómatu uveden z důvodu lepší léčby.

Michek se v průběžném pořadí motocyklistů posunul na 15. místo. V čele zůstal José Ignacio Cornejo z Chile, který byl letos poprvé nejrychlejší a zvýšil náskok na druhého Australana Tobyho Price na 66 sekund.

Účastníci Dakaru v pondělí absolvovali druhou část maratonské etapy, před níž neměli k dispozici pomoc týmových mechaniků. Čekalo je navíc přes 700 kilometrů, z nichž bylo 375 km součástí měřené rychlostní zkoušky. Michek zaostal za Cornejem o více než šestnáct minut.

Etapa byla konečnou pro jednoho z favoritů Xaviera de Soultraita z Francie, který byl po havárii přepraven do nemocnice v Tabuku. Dvaatřicetiletý tovární jezdec Husqvarny figuroval po neděli na průběžné 4. pozici. Podle informací pořadatelů rozsah zranění určí až lékařské vyšetření, po nehodě byl při vědomí.

Aktualizujeme…Zdroj příspěvku

Chci to okomentovat

NAPSAT KOMENTÁŘ

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Další příspěvky z rubriky Motorismus